fbpx

 • DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,29
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,75
Gökçe GEZGİN
Gökçe GEZGİN
yazar@kadin.info
Türkiye’de Yaz Tatili İçin Gidilecek En Güzel Yerler
 • 0
 • 73
 • 29 Temmuz 2022 Cuma
 • +
 • -

Türkiye’de yaz tatili denilince akıllara ege denizi kıyıları ve akdeniz kıyıları gelmektedir. Yaz tatili zamanlarında bu bölgeler adeta dolup taşmaktadır. İnsanların büyük ilgisini gören bu bölgeler tatil boyunca yerli ve yabancı yüzlerce turisti ağırlamaktadır.

Türkiye’de yaz tatili denilince akıllara Ege denizi kıyıları ve Akdeniz kıyıları gelmektedir. Yaz tatili zamanlarında bu bölgeler adeta dolup taşmaktadır. İnsanların büyük ilgisini gören bu bölgeler tatil boyunca yerli ve yabancı yüzlerce turisti ağırlamaktadır. Yüzlerce insanın geldiği bu bölgelerde de turizm oldukça gelişmiştir. Türkiye’de yaz tatili için gidilecek bazı önemli yerleri şöyle sıralayabiliriz:

Türkiye’de Yaz Tatili İçin Gidilecek En Güzel Yerler

Fethiye: Türkiye’nin en bilinen ve en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Fethiye’nin 200 bine yakın nüfusu yaz aylarında üçe katlanabilmektedir. Doğal güzellikleri açısından da en güzel yerlerden biri olmaya aday olan Fethiye ilçesinin Ölüdeniz olarak adlandırılan denizi de Türkiye’nin en güzel plajlarındandır. Ölüdeniz, denizin rengi, sakinliği ve kum yapısıyla gidenleri kendine hayran bırakıyor. Bu zamanlarda internette bolca gördüğümüz, gitmeyenlerin Türkiye’de olduğuna inanmadığı harika bir doğal güzellik olan Kelebekler Vadisi de Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunmaktadır.

Kaş: Antalya iline bağlı olan Kaş ilçesi de diğer önemli turizm cennetlerindendir. Kaş denildiğinde akıllara Kaş ilçesinin en ünlü ve Türkiye’nin her bölgesinde de adı duyulmuş olan Kaputaş Plajı gelmektedir. Yine Kaş ilçesinde bulunan ve koruma altına alınmış bir bölge olan Kekova adası antik kentleriyle görülmeye değer bir yerdir.

Marmaris: Muğla’ya bağlı Marmaris ilçesini yazın tercih edilme sebebi büyük oranda, ünlü ve bir o kadar güzel ve temiz plajlarıdır. Aynı zamanda tarihi yerleri gezmeyi sevenler için Marmaris’de Arkeoloji müzesi olarak görev yapan Marmaris kalesi yer almaktadır. Şifalı içme suyu kaynaklarından adını alan Marmaris’in İçmeler köyü doğallığını hala korumaktadır ve yazın bile serin rüzgarlarının esmesiyle tatilcilerini sıcaktan bunaltmayan bir yerdir. Marmaris’de bulunan özel biçimli kalkerlerden dolayı koruma altına alınan Sedir Adası da güzelliğiyle görmeye değer bir yerdir.

Alanya: Alanya hem doğal güzellikleriyle hem plajlarının ünüyle hem de yerli ve yabancı turistlerin çok tercih ettiği bir yer olması durumuyla Türkiye’nin turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Damlataş mağarası ve Dim mağarası gibi doğal mağaralar bulunmaktadır. Aynı zamanda denizden tekneyle gidilen fosforlu mağara olarak anılan mağarada ışık yansımaları görsel şov oluşturmakta.

 

Türkiye’de yaz tatili yapılacak en güzel 30 yeri listesi

1. Muğla Fethiye

Muğla Fethiye Türkiye’de Yaz Tatili

2. Muğla Bodrum

Muğla Bodrum Türkiye’de Yaz Tatili

3. Muğla Marmaris

Muğla Marmaris Türkiye’de Yaz Tatili

4. Muğla Bozburun

Muğla Bozburun Türkiye’de Yaz Tatili

5. Muğla Selimiye

Selimiye

6. Muğla Datça

Datça

7. Muğla Dalyan

Dalyan

 

8. Antalya Kaş

Kaş

9. İzmir Çeşme

Çeşme

10. Antalya Çıralı

Çıralı

11. Aydın Kuşadası

Kuşadası

12. Aydın Didim

Didim

13. Çanakkale Gökçeada

Gökçeada

14. Balıkesir Ayvalık

Ayvalık

15. Çanakkale Bozcaada

Bozcaada

16. Antalya Alanya

Alanya

17. İstanbul Şile

Şile

Özellikle İstanbul’dan fazla ayrılamayanlar için Şile muhteşem bir yaz tatili fırsatı sunuyor. Biz de İstanbul’dan uzaklaşamayanlar için tatil alternatifi arayanlara Şile’ye doğru yola çıkmalarını ve buranın tadını çıkarmalarını öneriyoruz.

18. İstanbul Ağva

Ağva

19. Samsun Atakum

Atakum

20. İzmir Foça

Foça

21. Antalya Kemer

Kemer

22. Antalya Kalkan

Kalkan

23. Balıkesir Altınoluk

Altınoluk

24. Balıkesir Cunda

Cunda Adası

25. Çanakkale Assos

Assos

26. Muğla Akyaka

Akyaka

27. İzmir Dikili

Dikili

28. İzmir Urla

Urla

29. Muğla Faralya

Faralya

30. Burdur Salda Gölü

Salda Gölü Türkiye’de Yaz Tatili

Seyahat ve Gezi kategorilerinde yazar olmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

*Yazı ile ilgili fikir ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar butonundan bizlerle paylaşabilir,  yazımızın geliştiricilerinden biri olabilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
alanya bodrum seyahat tatil

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?