Etkileyici, ürün veya hizmet içinde geniş bir takipçi kitlesine sahip olan ve müşterileri veya potansiyel müşterileri belirli bir eylemi gerçekleştirmeleri için etkileyebilen kişidir.

“Sosyal medya yöneticisinin” başarılı bir ürün oluşturmanın anahtarı olduğu ve etkileyicilerin neden güçlü marka otoritesi oluşturmanın anahtarı olduğu hakkında daha önce yazmıştım.

Etkileyicileri nasıl oluşturursunuz? İşte süreç:

Bir hedef oluşturun – Bir hedef kitle belirleyin ve hedefi belirleyin. Bu “tüketicinizi tanıyın” bilgilerini toplamak için sosyal medya platformlarını kullanın. Hedeflenecek doğru insanları belirleyin. Her kanalda güçlü bir takipçi kitlesi olan tanıdığınız etkileyicileri belirlemeye çalışın ve bu müşterilere ulaşmanıza yardımcı olmak için bunları kullanın. Ürününüzün veya ürün lansmanınızın bir parçası olarak tanımladığınız etkileyicileri davet edin.

Bu süreç, sosyal medyayı kullanan etkileyicilerle güçlü ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır. Tavsiyeme uyarak kısa sürede güçlü bir etki yaratabilirsiniz.

Bir Influencer Nasıl Bulunur?

Bir etkileyiciyi çevrimiçi bulmanın en iyi yollarından biri, onları sosyal medyada ve Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda bulmaktır.

Örneğin, çevrimiçi erişiminizin bir parçası olarak mükemmel bir aday olabilecek sitelerinden/web sitelerinden bazıları şunlardır:

Instagram

Instagram, Instagram’a veya başka herhangi bir sosyal ağa dahil olmanın birkaç iyi yolunu sunar.

Instagram Topluluğunu Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde takip edin.

Instagram’da belirli bir alanı olan etkileyicileri bulmak için Instagram’daki Instagram topluluğunu takip edin ve etkileyiciler genellikle fotoğraflarını sosyal medya hesaplarına da gönderir.

Instagram ürünlerinizi / hizmetlerinizi tanıtmalarına yardımcı olmak için Instagram Topluluğunu takip edin.

Instagram’da nasıl öne çıkacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu Instagram web sitesine gidin ve Instagram Insider Programına kaydolun.

Facebook

Facebook, bir ülke mili tarafından ana sosyal ağ sitesidir. Bu nedenle, inanılmaz miktarda potansiyele sahiptir.

Comments to: Influencer nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Attach images - Only PNG, JPG, JPEG and GIF are supported.

Login

Hoş Geldiniz

Özellikle kadınlar tarafından kaleme alınan değerli yazılara ortak olmak ister misiniz?
Şimdi Katılın